Sosyal Medya Yararlı mı?

Sosyal medya platformları hayatımızda çok fazla yer kaplar hale gelmeye başladı. Sosyal medyalar insanlar arasında konuşma buluşma gibi aktivitilerin yapıldığı bir hal almaya başladı. Bu sosyal medyalar nelerdir diye merak ediyorsanız.

Tabi bunlar en çok kullanılan sosyal medyalar diyebiliriz insanlar sosyal medyaları sürekli kullanarak gerçek dünyadan uzaklaşıyorlar.Yapılan araştırmalarda sosyal medya kullanan insanların refleksleri biraz daha yavaş olurken sosyal medyayı daha az kullanan insanların refleksleri çok daha hızlı olduğu görüldü.

İnsanlar normal hayatta yapamadıkları konuşamadıkları şeyleri sosyal medya arkadaşları ile daha çok konuşuruz hale geldiler. Tüm bunlar bir araya gelince sosyal medyayı aşırı kullanım çok fazla zararlı olmakla birlikte insanların psikolojik zararlar dan daha çok fizikler zararlar vermektedir.

Yetişkinlerde durum böyle peki ya çocuklarda nasıl diye merak ediyorsanız. İngiltere de yapılan sosyal medya kullanımı araştırmasına göre çocuk yaşta ya sosyal medya kullanan bireylerin büyüdüklerinden aşırı sinirli ve asosyal oldukları görülmüştür.

Çok fazla utangaç ve çekingen olarak bulunan insanlar ileri ki yaşamalarında neredeyse tüm fırsatları pasif duruşları yüzünden kaybetmektedir.