Saçınızı satarak para kazanma – Saç satmak istiyorum

Saç satmak istiyorum , saç satın alan firmalar , saç satmak ücreti  işte bu sonuçlar ile saçınızı satarak para kazanma yollarını sizler için yazıyorum.

Eğer bir ya da iki bob sıkıntısı çekiyorsanız, sizinle birkaç yüz sterlin arasında duran bir makas vardır – doğru mu?

Ancak, saçınızı satmak para kazanmak için tam bir yol olmasa da (zaten bir koparma için hazır bir sağlıklı kilit kafanız yoksa), yine de büyütmeyi planlıyorsanız, kazanılması kolay bir para var. .

İşte saç pazarının önüne geçmek için bilmeniz gerekenler!

Saçınızı satabileceğiniz hakkında bilmeniz gerekenler

 1. İnsan saçı talep

  İster dokuma, ister peruk, ister uzantı olsun, insan saçı talep altındadır ve bu sadece moda ile de ilgili değildir. İnsanlar yaşlanmadan hastalığa ya da sadece beraberlik şansına kadar her türlü sebepten dolayı kendilerini kaybedebilirler.

  Sentetik yerine peruklar ve uzantılar için insan saçı tercih edilir, aynı sebeple kafanızdan daha iyi çıkmasına neden olur: doğal görünür ve yıkanması, rengi ve stili kolaydır.

  İnsan saçı, yağ dökülmelerinden paslanmaya, evcil hayvan yemine ilave edilmeye kadar çok çeşitli ve kabuslu şekillerde de kullanılmıştır. Sebep ne olursa olsun, kilitlerinizi kesecek çok yer var .

 2. Kafanın tepesinde olan önemli

  Sadece merak ediyorsanız durumda – peruk üreticileri saçı istiyorum başınızdan . ‘Başka’ saç türlerini satacağınız yerler var, ancak bunları kendiniz koklamanıza izin vereceğiz …

  İyi haber şu ki, saç toplama sadece kız çocuklar için değil: erkeklerin de harekete geçememelerinin bir nedeni yok.

  Bu kulağa oldukça eşitlikçi geliyorsa, etnik talebin dünya genelinde büyük farklılıklar gösterdiğini ve bir Birleşik Krallık saç uzmanıyla Asya saçları için Kafkasyalılara göre daha az ödeme yaptıklarını unutmayın. Bu bir alıcının pazarı!

 3. Uzun ve düzgün bir şekilde büyütün

  Muhtemelen yağlı kilitleriniz için 200 sterline varan reklamlar gördünüz , ancak bu kolay paraya bir kestirme gibi geliyorsa … öyle değil.

  Küçük çıktıyı okuyun; ödemenin tipik olarak en az 10 inç saç için £ 15 ile başladığını göreceksiniz . Bu, omuz uzunluğunda saçla başlamak ve birkaç santim dışında hepsini kesmekle kabaca eşittir – ve ortalama saç kesiminin fiyatından daha az kazanacaksınız!

  Ağırlık saçınızın da muhteşem, tam kilitler ince türlerine göre daha fazla rağbet olmak ile fark yapar. Bu bir kez kalın olması için para ödüyor!

  Saçınızı katmanlı hale getirmekten kaçının. Çoğu alıcı, tümüyle aynı uzunlukta saç istemektedir. Bu , bölmeleri sona erdirmek için arada bir trim yapın !

 4. Önceden plan yapmalı ve sağlıklı kalmalısın.

  Yani, para pek iyi değil – önceden planlamadığınız sürece. Ve, verilen saç sadece altı santim yılda yetişir (eğer şanslıysanız), konuşuyorduk olabilir ciddi hazırlık .

  Yeni başlayanlar için, büyük para uzun saçlarda : 50 ila 150 £ arasında para kazanmak için en az 16 inç saç (hatta katmanlar varsa işe yaramayacak) gerekir.

  Ayrıca menzile dikkat edin – gerçekte ne kadar alacağınız, alıcının saçlarınızın durumunu nasıl değerlendirdiğine bağlıdır.

  Saçınızı saçı kuruyan sülfat içermeyen bir şampuanla yıkayın . Saçınızı her gün yıkamak, doğal yağlarından sıyracağınız gibi saçınızı da kurutur. Parlak ve güçlü tutmak için mümkünse haftada iki kez yıkamayı deneyin!

 5. Saçınıza şekil vermek için ısı kullanmayın

  Saçınızı satabilme şansını yakalayabilmek için mükemmel, doğal durumda olmalı : renklendirilmiş, hafifletilmemiş, kimyasal olarak işlem görmemiş veya herhangi bir şekilde (güneş hasarı dahil) zarar görmemiş.

  Piyasada bilinmeyen tedavi edilmemiş saçlar veya “bakire saçlar”, renklendirilmiş, kalıcı olarak düzleştirilmiş veya izin verilen saçtan çok daha fazlasını satar.

  Bu, geçmişte bu şeyleri yapamayacağınız anlamına gelmez. Bu mu sizin iyi şeyler hasat konsantre önce dışarı büyümek ve o bitleri çökertelim sahip olursunuz. Nakit paraya çevirmenin yıllar alabileceğini mi belirttik? Evet, o x2.

 6. Kesmeden önce bir alıcı bul

  Makasları almadan önce kurallara uymazsan, kendini tekmeleyebilirsin! Neyse ki, akılda tutulması gereken sadece bir çift var:

 • Bazı şirketler taze kesilmiş saçlardan başka bir şey kabul etmeyecek, bu yüzden alıcı bulana kadar kesmeyin  !
 • Saçınızı kesmeden önce, genellikle at kuyruğunda sıkıca tutturulması gerekir. Bazı alıcılar ayrıca bunun  bir at kuyruğu olması ve örgü olmaması gerektiğini söylüyor  – ama kendiniz kontrol edin!
 • Saçınızı kestirmek için bir kuaföre gitmenize gerek yok, ancak kendinize gitmeden önce ne olacağını bildiğinizden emin olun.
 1. Saçını kestirmek travmatik olabilir

  Hepimiz bir şapkaya ulaşmamızı sağlayan bu snipslerden birine sahiptik – ama bunun kötü olduğunu düşünüyorsanız, Rapunzel’den Ross Kemp’e bir gecede gitmek saf işkence olabilir.

  Ne zamandır hazır olduğun önemli değil, uzun saçtan zorlukla oraya ilk başta oldukça garip gelmeye başlayacak. Ayrıca, tanıdığınız herkesi de tuhaflaştıracak. Sadece seni uyarmadığımızı söyleme!

 2. Saçınızı doğru paketleyin

  Alıcınızın size verdiği talimatları izleyerek saçınızı topladığınızdan emin olun – bunlar sözleşmenizde belirtilmiş olabilir, bu yüzden sararmadan önce kontrol etmek isteyebilirsiniz.

  Hiçbiri verilmemişse, saçınızı (hala saç bobininde) bir sandviç torbaya veya temiz bir kaba koyun ve ardından ağzı sıkıca kapatılmış bir zarfa koyun. Bir izleme koduyla göndermeyi unutmayın; böylece siz ve alıcınız paketinizi takip edebilir. İyi yolculuklar!

  Unutma, yeleğinizden para kazanmanın, kesilmiş renkli bir gine domuzu olmak (kuaförünüze sorun), bir güzellik blogu veya saç gösterileri yayınlamak veya bir saç modeli olmak gibi başka yolları da vardır.

  Yaratıcı fikirli konum ve eğer kolayca hatta yapmak ve kendi benzersiz boya fırçaları, sanat ya da takı satabilirsiniz, ürküyorum değil Etsy !

Sektörümüzün fikirleri sizi hacklememişse , saçınızı tımarlamak ve satmakiçin en iyi ipuçlarımıza dolaşma zamanı !

Saçınızı nerede satabilirsiniz?

 • Birkaç tane iyi bilinen saç alım sitesi var, bu yüzden özellikle kimseye taahhüt etmeden önce neler sunduklarını veya önerdiklerini görmeye değer: Bloomsbury Wigs veya Banbury Postiche’yi deneyin .
 • Bölgenizdeki peruk yapımcılarını veya kolejleri aramayı deneyin veya kuaförünüzden müşteri adayları isteyin.
 • Barnetinizi ellerinizden çekecek başka endüstriler bulmak daha zordur, ancak dışarıdalar: sahte kirpikler, endüstriyel bahçe kitleri ve gübreler saç kullanır!
 • Doğrudan kendiniz satmayı deneyebilirsiniz: eBay ve Gumtree’de çok fazla eylem var . Saçınızın uzunluğu ve durumu hakkında birçok ayrıntı ve fotoğraf eklediğinizden emin olun ve ‘bakire saç’, ‘afro’ veya ‘düz’ gibi anahtar kelimeleri kullanın.
 • Uzun süre boyunca işin içindeyseniz , saçlarınızın ilerlemesine adanmış bir YouTube kanalı veya başka bir sosyal medya kanalı kurun, böylece alıcıların sizi bulmak için bolca vakti olur (ve kim bilir, bir teklif savaşı başlatır). Oradayken, hesabınızı reklam için etkinleştirip etkinleştiremeyeceğinize bakın ve yandan biraz daha fazla kazanın!

Satılabilir saçların büyütülmesi için en iyi ipuçları

 1. Neyi amaçladığınızı ve neyin dahil olduğunu bilin: 15 inç parlak, bakire saçların peşindeyseniz, taahhüt etmek zorunda kalacaksınız!
 2. Saç kurutma makinesini, düzleştiricileri ya da kafanızı aşırı sıcaktan uzak tutun. Ürünleri (saç spreyi, balmumu veya her neyse) dikkatli kullanın ve işi yaptıklarında iyice yıkayın. Saçınızı nazikçe havluyla kurulayın
 3. Saçınızı haftada bir kez hindistancevizi yağıyla derinleştirin (ancak ilk önce PJ’lerinizi ve yastıklarınızı koruyun!) Veya bu ev yapımı saç muamelelerinden birini kullanın
 4. Şapka takın veya güneşte ısı koruma spreyi kullanın ve kapaksız yüzmeyi veya sörf yapmayı iki kez düşünün (saçınızı limon suyuyla da hafifletmeyi denemeyi unutabilirsiniz!)
 5. Saçlarınızı çok fazla veya coşkuyla fırçalayan delirmeyin – kırılmaya başlayabilirsiniz
 6. İçeriden sağlıklı olun: bol su, meyve ve sebze alın ve yeterince uyuyun. Oh ve sigara içme . Varlığında kokuşmuş bir gözle sigara içen siniri olan herkese ver!

Saçınızı sadaka bağışlayın

Tamam, bu rota size ekstra para yerine ekstra browni puanı kazandıracak, ancak cömert hissediyorsanız saçınızı sadaka için de bağışlayabilirsiniz. Appaz bile Kate Middleton ve Harry Styles’ın beğenisine kilitlerini bağışladı!

Bazı yardım kuruluşları kemoterapi gören insanlar için peruk yapmak için insan saçı toplar. Ücretsiz olarak verilirler – gerçek insan saçıyla yapılmış peruklar pahalıdır, unutmayın!

Örneğin, Küçük Prenses Vakfı , saçlarını kemoterapiye kaybeden 24 yaşın altındaki kişilere peruk takıyor. Bağışlanan saçlar, genellikle normal alıcılarınkine çok benzeyen belirli gereksinimleri yerine getirmek zorundadır, bu nedenle saçlarınızı kesmeden önce standartlara uyup uymadığını iki kez kontrol edin!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.