"Enter"a basıp içeriğe geçin

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak hakkında merak ettiğiniz 2018 de yapılması gerekenler ekşi sözlük gibi tüm yazılardan derlediğim yazımı okuyabilirsiniz.

Blog’unuzdan para kazanmaya başlamak için harika bir yol Google Adsense ile . Adsense, Google tarafından yayınlanan bir reklamcılık ağıdır ve yayıncıların (sizin) blogunuzdaki metin, resim ve zengin medya reklamlarını görüntülemelerini sağlar. Google Adsense’yi bu kadar kaygan yapan şey, reklamların sitenizin içeriğinde otomatik olarak hedeflenmesidir. Sitenize Adsense reklam eklemek de kolaydır: yapmanız gereken tek şey, reklamın gösterilmesini istediğiniz ya da mevcut birçok WordPress eklentisinden birini kullanabileceğiniz bir komut dosyası eklemektir.

İşte yakalama: Reklamlarınızın optimizasyonu ve yerleşimi, reklamlarınızın  ne kadar iyi performans göstereceğinin anahtarıdır . Yeni ve deneyimsiz blog yazarlarının yaptığı en büyük hatalardan biri, bloglarında, kimlerin görmesi gerektiğine, nerede yer almaları gerektiğine, hangi büyüklükte kullanılması gerektiğine ve nasıl göz atmaları gerektiğine bakmaksızın, yalnızca Adsense reklamlarını tokatlamaktır. Endişelenmenize gerek yok, tüm bunlardan size yardımcı olacağım.

 Google Adsense Hesabı nasıl yapılır?

Yapmanız gereken ilk şey, Google Adsense için kaydolmaktır. Kaydolmak:

 1. Google Adsense Sayfasını ziyaret edin .
 2. Tıklayın şimdi kayıt ol
 3. Tüm gerekli bilgileri doldurun, web sitenizin adresinize özellikle dikkat edin. Bunun doğru olduğundan emin ol. Bu URL, program politikalarını ihlal eden hiçbir şey içeremez . İşiniz bittiğinde gönder düğmesine basın.
 4. Ardından mevcut Google Hesabınızı bağlarsınız veya yeni bir tane oluşturacaksınız.
 5. Son sayfa, gönderdiğiniz bilgilerin bir özetini görüntüler ve onaylamanızı ister.
Bu kadar. Adsense hesap isteğiniz gönderildi ve sitenizin onaylanmasını beklemeniz gerekecek. Bu işlem, Google’ın o sırada kaç tane isteğine bağlı olarak, bir günden haftaya bir hafta sürer. Onaylandıktan sonra Google’ın size bildireceği bir e-posta alacaksınız.
Nadiren onaylanmadığınız durumlarda, Google’dan gelen e-postalar sitenizi neden ve nasıl yeniden göndereceğiniz hakkında bilgi içerecektir. Bir düşüşün en yaygın nedeni içerikten kaynaklanmaktadır. Google, içeriğinizi yakından inceler ve yönergelerini karşılamayan bir siteyi onaylamaz. Bu olursa, yalnızca sorunu çözmeniz ve sitenizi yeniden göndermeniz gerekir.

AdSense Yerleşimi

Adsense ile başarının en önemli faktörlerinden biri, reklamların yerleştirilmesidir. Google Yardım sayfalarındaki aşağıdaki şema, bir ısı haritası kullanarak en uygun yerleşimi göstermektedir (koyu turuncu – en güçlü performans, açık sarı – en zayıf performans):

Birkaç şeyi not edin:

 • Adsense, nav çubuğunuzun altında daha iyi – yukarıda değil
 • Daha yakın Adsense içeriğinize göre, daha iyi performans gösterir. En iyi yerleşim, içeriğinizin hemen üstünde
 • Sol taraftaki bir sütuna sahip 3 sütun temanız varsa, Adsense de bu sol taraftaki sütuna iyi yerleştirilmiş.
Bu makalede, Adsense reklamlarınızı içeriğinizin hemen üstüne eklemeye odaklanacağız. Tüm sitelerim için bu en uygun pozisyon oldu. Bununla birlikte söylenecek olursa, sınava girmem için bir dakikanızı ayırmama izin verin. Her bir web sitesi benzersizdir ve yerleştirme ve performansa sahip kalıplar görürken, sitenizde kritik önem taşıyan test yerleşimi önemlidir. Test ederek farklı yerleşimler ve reklam türleri ile oynamak istiyorum. Her bir reklamın performansını izleyin ve reklamlarınızı nereye yerleştireceğinizi belirlemek için bu verileri kullanın. Aslında bir ziyaretçiye ait bir kanala ve diğer bir reklamın kalanına bir reklam göstermenin bir yolu var. Buna A / B Testi denir. Gelecek bir makalede bunu nasıl yapacağımı gözden geçireceğim.

İlk Adsense reklamı nasıl oluşturulur?

Hesabınızın onaylandığını varsayalım, ilk Adsense reklamınıza atlayalım. Bahsettiğim gibi, bu makale için içeriğinizin üzerinde bir reklam oluşturacağız. Daha spesifik olarak, bir 336 × 280 (büyük kare reklam) oluşturacağız ve yazı başlığınızın altına, ancak makalelerinizin her birindeki içeriğinizden önce yerleştireceğiz. Ayrıca, bu reklamı yalnızca motor ziyaretçileri aramak için göstereceğiz. Neden aşağıda açıklayacağım.

Reklamınızı oluşturmak için aşağıdakileri yapın:

 1. Sizin giriş Adsense hesabına.
 2. Tıklayın Reklamlarım üstündeki sekme.
 3. Yeni reklam birimi  düğmesine basın . Yeni reklamınızla ilgili bilgi almak için yeni reklam ekranı görünecektir.
 4. Gelen İsim alanına, reklamınız için bir ad koydu. Genelde blogumun adını ve ardından reklam boyutunu kullanırım. Örneğin: Yan Gelir Bloglama – Büyük Kare . İsim, sizin için anlamlı olduğu sürece önemli değil.
 5. Boyut alanında, şunu seçin: 336 x 280 – Büyük Dikdörtgen ( bu en iyi performans gösteren Adsense reklamıdır )
 6. Reklam türü için varsayılanı kullanın: Metin ve Resim / Zengin Medya Reklamları.  Bu, metin, resim ve animasyonlu reklamların bir kombinasyonuna izin verecektir.
 7. Özel Kanallar, reklamlarınız hakkında ayrıntılı olarak görüntülemenizi ve izlemenizi sağlar. Bu nedenle, bir kanalı kesinlikle kullanmak isteyeceksiniz. Yeni bir özel kanal oluşturmak için Yeni özel kanal oluştur bağlantısını tıklayın. Açılır pencerede kanal için bir isim yazıp Kaydet tuşuna basın. Yeni kanal otomatik olarak reklamınızla ilişkilendirilecektir.
 8. Reklam stili / renk Paleti , reklamınızın renklerini seçmenizi sağlar. Doğru renk seçimi,  iyi performans için kritik öneme sahiptir. Reklam, içeriğinizle ve özellikle bağlantı renklerinizle uyumlu olmalıdır. Renklerinizi nasıl seçeceğiniz aşağıda açıklanmıştır: Kenarlık – Arka planınızla aynı rengi kullanın. Genellikle bu #FFFFFF (beyaz) olur, göstermek için bir kenarlık istemezsiniz.  Başlık – Bağlantı renginizle aynı.  Arka Plan – Kenarlık ile aynı renk.  Metin – #CCCCCC.  URL – #cccccc. Ayarların geri kalanı için varsayılanları kullanın. Bu renkler, yaptığım testlere ve konuştuğum diğer blog yazarlarının deneyimlerine dayanıyor.
 9. Kaydet ve kodu al’ı tıklayın .
 10. Reklam kodunu kopyalayın ve reklamı sitenizde göstermek için kısa süre içinde kullanacağımızdan kullanışlı bir yere kaydedin.

Adsense, arama motoru ziyaretçileri için çok iyi bir performans sergiliyor ve sitenizin normal ziyaretçileri veya okuyucuları için hiç de iyi değil. Bloglarımda okuyucularıma olabildiğince çok odaklanıyorum ve genellikle reklamları, özellikle de bağlı olmayan reklamları göstermek istemiyorum. Sonuç olarak, yalnızca Adsense reklamını arama motoru ziyaretçilerine gösteriyorum, yani sadece arama motoru SERP’den (Arama Motoru Sonuç Sayfası) gelen ziyaretçiler Adsense reklamlarımı göreceklerdir. Neyse ki bizim için bunu yapan gerçekten harika bir eklenti var: Ozh ‘Kim Reklamları Görüyor .

Yeni oluşturduğumuz Adsense reklamını, yalnızca motor ziyaretçileri aramak için gösterilecek şekilde nasıl düzenleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Henüz yüklenmemişse,  Ozh ‘Kim Reklamları  WordPress Eklentisini Kullanır ve etkinleştirin.
 2. Şimdi yapılandırılmış olsun. WordPress yönetici menüsünde, Ayarlar >> Reklamları Kim Kimler’e gidin . Kimin Reklamların Contexts adlı bir şeyi kullandığını gör. İçerik, reklamlarınızı kimin göreceği (veya kim olmayacak) etrafında kurallar koymanıza izin verir. Bazı kurallar vardır (Olası Kurallar bölümünde).
 3. Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, oluşturduğumuz yeni bağlamı adlandırmak. Biz sadece motor ziyaretçiler arama bizim reklamları gösteriliyor yana, bunu gibi bir şey çağırarak öneririm arama motoru okunur . Kim Kullanan Reklamlar kodunu biraz buraya eklediğimizde adınızı referans göstermeyi kolaylaştıracağından boşluk kullanmayın ve tire kullanmayın.
 4. Ardından, kuralı ayarlayacağız. “Ziyaretçi bir arama motoru ekranından geliyorsa” adlı Etkin Kural kutusuna sürükleyin . Bu genellikle kullandığım tek kuraldır, ancak başkalarını da ekleyebilirsiniz. Örneğin, eski yayınlarınıza adsense göstermeyi düşünebilirsiniz (genellikle normal görüntüleyenleriniz eski yayınları görmez). Bunu yapmak için, şu adresteki kuralı sürükleyin: “Post, XX günden daha eskiyse, sonra görüntüle”. Gördüğünüz gibi, birçok kural var ve gelir elde etmek için sizin için en uygun olanı görmek için çeşitli kuralları denemenizi tavsiye ederim.
 5. Daha önce hatırladım, Adsense kodunuzu saklamanı söyledim? Çekme zamanı, kopyala ve “Ad Code” adlı kutuya yapıştır.
 6. İçeriği Kaydet’e tıklayın .
Artık Reklamları Gören Reklamlarda, reklamlarınızın görünüp görünmediğini kontrol etmek için kullanabileceğiniz bir bağlam oluşturdunuz. Ardından, Kimin Gördüğünü Görmek için küçük bir kod eklememiz gerekecek. İçerik doğru olarak değerlendirilirse, reklam kodunuz gösterilmez, gösterilmezse görüntülenmez. Aşağıdaki kod, tez teması içindir , farklı bir tema çalıştırırsanız, bu kodu eklediğiniz yol değişir.

Hatırlayacaksanız, Adsense reklamınızı yayın başlığının altına, ancak yayın içeriğinizden önce ekleyeceğiz. Bunu yapmak için, thesis_hook_after_headline adlı Thesis hookuna bir kod ekleyeceğiz . Custom_functions.php dosyanızı açın ve aşağıdaki kodu ekleyin:

Değişikliklerinizi kaydedin. W3 Total Cache veya Super Cache gibi bir önbellek eklentisi çalıştırıyorsanız, önbelleğinizi de silmeniz / temizlemeniz gerekir.

Bu noktada, blogunuz tek bir gönderi sayfanızda yalnızca bir ziyaretçi sitenize bir arama motorundan ulaşırsa Adsense reklamlarını göstermelidir. Adsense’nin çalışmak genellikle birkaç saat sürüyor, bu yüzden bu noktada durmayı ve ilerlemeden önce birkaç saatliğine başka bir şey üzerinde çalışmayı öneririm. Side Income Blogging arşivlerinden birkaç makale okumanızı tavsiye ederim , ama bu sadece benim.

Adsense kodunuzu test etme

Birkaç saat beklediğini varsayarak, değişikliklerinizi test etme ve her şeyin çalıştığından emin olmanın zamanı geldi. Arama motorlarında en yüksek sırada yer alan yayınınızı seçin (çoğu zaman en fazla arama motoru trafiğine sahip olanı). Bunu belirlemek için Google Analytics’ikullanabilirsiniz . WordPress yönetim konsolunuzdan çıkış yaptığınızdan emin olun, ardından Google’a gidin ve yayınınızın başlığını arayın. Bulduğunuzda, üzerine tıklayın. Bir arama motorundan geldiğinizde, Kimler Reklamları bunu fark etmeli ve yazının en üstünde, yayın başlığınızın hemen altında ve gönderim içeriğinizden önce bir AdSense Reklamı görmelisiniz.

Sonra blogunuza gidin (Google’ı kullanarak olmadan) aynı yazı görüntülediğinizde, gereken değil  reklamınızı görür.

Herhangi bir nedenle bir reklam görmüyorsanız veya bir hata görüyorsanız, yukarıdaki kodu iki kez kontrol edin ve adsense reklam ayarlarınızı tekrar kontrol edin.

Adsense reklamınızı tweaking

AdSense reklamınızın birkaç hafta yayınlanmasını sağlayın ve performansınızın nasıl olduğunu görün. Bazı notlar yapın, ardından reklamın renklerini veya boyutunu değiştirmeyi deneyin. Renkleri değiştirmek için tek yapmanız gereken Adsense hesabınıza gitmek, reklamı düzenlemek ve kaydetmek. Boyutları değiştirmek isterseniz, reklamı düzenlemeniz ve kodu Kimin Reklamları Göreceği ile yeniden yapıştırmanız gerekir.

Bahsettiğim gibi, ileride bir makalede A / B testini ele alacağım, ancak sizin için en iyi performansı gösteren farklı reklam boyutlarını ve renklerini denemek önemlidir.

Uzun yazı, ama umarım çok kötü değildi. Para Kazanma Blog dizisini izleyenler için büyük bir tebrikler olduğunu düşünüyorum. Boş bir kayrakla başladı, bir web sitesi oluşturdu, içeriğinizi yazdı, trafiğinizi artırdınız ve şimdi bir yandan gelir elde etmek için ilk adımları attınız. Bu büyük bir kilometre taşı! Yani Tebrikler!   Yine de durmayın, yazmaya devam edin ve trafiğinizi büyütmek için elinizden gelen her şeyi yapın. Unutmayın, sahip olduğunuz daha fazla trafik, daha fazla gelir elde edersiniz.

Kısa süre içinde bağlı kuruluşlara ve özel reklamlara hitap edeceğim gibi, bizi izlemeye devam edin.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

etil alkol satın alcialis fiyatlarıcialis fiyatlarıkamagra jel fiyatıtürkçe altyazılı pornoİlaç Tanıtımcialis fiyatlarıtürkçe pornoaltyazılı pornocialis fiyatları